Druhou sobotu, 11.6.2016 absolvoval náš závodní tým dva závody v požárních útocích. Tím prvním byl závod v Mokřicích na šikmé ploše, kde se bojovalo u putovní pohár v již 15. ročníku této tradiční místní události. Závod byl vypsán na dvě kola na dvě „B“ hadice. Závod je trochu odlišný od běžných požárních útoků v tom, že se běhá na nakloněné rovině. Naše družstvo zde bylo poprvé a umístilo se s časem 17:25 sec na třetím místě.

Fotodokumentace ze závodů v Mokřicích zde na Google+

Jako druzí se umístili hasiči z Voltýřova, kteří nás předběhli s časem 17:15 sec. Rozdíl byl tedy o jednu desetinu sekundy. Na prvním místě se umístili hasiči z Budínku s časem 16:85 sec. Zde jen doplním, že jsme si vzájemně s Budínkem vypomohli s proudaři. Náš Lukáš Krása doplnil chybějícího proudaře u nich a Pavel Nekolný běžel u nás pravý proud. Dále byl náš člen, Lukáš Krása vyhlášen jako nejlepší proudař závodu s časem 15:25 sec.

Fotodokumentace ze závodů v Dobrošovicích zde na Google+

Po vyhlášení výsledků se náš tým přesunul do Dobrošovic, kde se konala noční soutěž v požárních útocích. Letos se běžel 7. ročník DOBROŠOVKA CUP. V podvečer si zaběhaly děti a po závodech PS 8 se dostalo také po setmění na kategorie do 1500 ccm a Sport, tedy nad 1500 ccm. Pro některé z nás to byla premiéra. Útok se běží za velmi špatné viditelnosti a tak je třeba vše provádět opatrně. Místní terén nebyl také zrovna moc nakloněn rychlému běhu a tak se nám útok nepovedl tak, jak bychom chtěli. Po startu jeden z našich proudařů u základny klopýtl a následně uklouzl a spadl, a tak jsme ve sledu dalších událostí útok nedokončili. Druhému proudaři při běhu byla v důsledku neroztažených hadic vytržena proudnice a útok musel být z bezpečnostních důvodů zastaven. Přesto jsme si večer užili a získali další zkušenosti pro další závody. Jelikož i přes velmi hojnou účast 48 družstev bylo nedokončených útoků i v naší kategorii více, tak jsme obsadili 16 pozici. Ve všech kategoriích pak bylo zúčastněno 63 hasičských týmů.

Fotodokumentace a video: Pavel Černý a Helena Hanzelínová