Náš závodní tým se zúčastnil po dlouholeté přestávce závodů v požárních útocích v seriálu vyhlášené Brdské ligy. Prvního kola konaného v Zalužanech 11. 6. 2016 jsme se bohužel přes veškeré úsilí nezúčastnili z důvodu nesložení celého týmu. Do druhého kola konaného v Tochovicích 25. 6. 2016 jsme přijeli natěšení a připravení s vidinou dosáhnout slušného času. Byli jsme přijati jako kdysi spoluzakládající členi tohoto dnes vyhlášeného hasičského podniku, kterého se účastní hasičské závodní týmy z celé České republiky.

Asi není v současné době moc týmů, které by měly ve svém útoku závodníky z dob založení Brdské ligy. Vlastně je úsměvné, že v době kdy Brdskou ligu zakládali někteří naši závodníci, například Václav Farář a Josef Pecka a stále za nás pravidelně soutěží, tak se někteří současní závodníci tohoto závodu učili teprve pořádně běhat…:-)

Náš závodní tým byl v obsazení: košík: Milan Farář, savice: Václav Farář, stroj: Pavel Hanzelín, béčka: Martin Lorenc, troják: Stanislav Nohejl, levý proud: Lukáš Krása, pravý proud: Radek Švagr.

A jak to celé dopadlo? Začnu zlehčeným prohlášením „i předek může mít svůj den“. Někdy i přes veškeré úsilí a snahu, časté trénování, se prostě útok nepovede a tentokráte si vybrala smůla svou daň na proudech. I přesto, že jsme decentně zaspali na startu a tím ztratili asi půl sekundy, tak šla voda z mašiny do béček v 9 sekundách a první voda z proudnice se dotkla terče v 15 sekundách na pravém proudu, který měl Radek Švagr. Bohužel na levém proudu byla hadice stočená do vrtule a vlivem vniku velkého tlaku vody se roztočila a Lukáš Krása ji nedokázal udržet. Vypadla mu z ruky a zasáhla Radka, který sice velký náraz vody z boku nakonec ustál a nastříkal i s touto kolizí za 19:37 sec. Lukáš svou proudnici nakonec také zkrotil a jeho čas byl 25:93 sec. Radek byl nakonec v pořádku, což je nejdůležitější.

Fotodokumentace z akce na našem Google+ profilu

Fotodokumentace z akce na našem Google+ profilu

Nic se nedá dělat, tak to v požárních útocích chodí. Nevadí, obsadili jsme nakonec 17 místo z 20 mužských soutěžních týmů. Samozřejmě jdeme do dalšího, třetího kola Brdské ligy, vlastně dvojkola, které se koná tento víkend v přírodním areálu Valcha vedle Chrástu 9. 7. 2016 v sobotu od 12 hod. Pořadatelem 3 kola je SDH Namnice. O pořadatelství 4 kola se postará na stejném místě hned v neděli 10. 7. 2016 SDH Chrást. Zúčastníme se tedy obou kol a uvidíme, jak se časy zlepší. Ještě se řeší zakoupení nových proudnic, které by posílaly na terče lepší, kompaktní proudy. Tak uvidíme, zda se vše do soboty stihne. Páteční trénink prověří připravenost a techniku a pak už hurá na Brdskou ligu 3-4 kolo. Pokud máte čas, chuť a náladu, tak nás přijďte podpořit.