Dne 14.5.2016 byla konána tradiční, každoroční okrsková soutěž v požárním sportu okrsku 29. Tentokrát byla pořadatelem obec Daleké Dušníky. Vše probíhalo na fotbalovém stadionu místního vyhlášeného sportovního klubu. Tím pádem bylo postaráno o perfektní servis včetně občerstvení a veškerého zázemí. Na nádherně rovném, čerstvě posekaném travnatém povrchu fotbalového hřiště muži mladší běželi 100 m překážek, stejně tak absolvovaly ženy ve své kategorii.

V kategorii mužů mladších byly měřeny časy, udělovány body za čas při běhu 100 m na překážkách a následně se vše sečetlo s body za rychlost při požárním útoku.

Jako další část okrskové soutěže, hned po překážkovém běhu, byly provedeny požární útoky na 3 hadice „B“ s regulačním ventilem na stříkačkách. Regulační ventil zajistil vyrovnané možnosti z pohledu techniky (výtlaku strojů). Soutěž v požárním útoku byla v kategoriích muži mladší a muži nad 35 let, ženy mladší a také ženy starší.

Ostatní výsledky:

Ženy mladší ze SDH Petrovice zvítězily ve své kategorii a v kategorii žen starších zvítězily ženy z SDH Dlouhá Lhota.

Organizátorům děkujeme za sportovní den v duchu fairplay a těšíme se na další okrskovou soutěž v roce 2017.