Uplynulý víkend 30-31.7.2016 nabídl další cenné body pro účastníky Brdské ligy. Tentokráte se konalo dvojkolo v Broumech v místním sportovním areálu. Pořadatelé odvedli skvělou práci a kromě počasí, které v neděli požárním útokům nepřálo silným deštěm a bouřkami, vše probíhalo perfektně. Sice v sobotu začátek posunula nepříjemná událost se zraněním jedné z účastnic závodů ještě na parkovišti, ale nakonec vše dopadlo dobře a podle zveřejněných informací i bez zdravotních následků.

Náš závodní tým byl pro sobotu v obsazení: košík: Milan Farář, savice: Václav Farář, stroj: Pavel Hanzelín, béčka: Pepa Vondráček, troják: Standa Nohejl, levý proud: David Šiška, pravý proud: Olda Lípa.

Sobotní 8 kolo pořádalo SDH Malé Přílepy Modré s účastí 19 mužských a 9 družstev žen. Naše sportovní družstvo i přes situaci se spadlým savcem těsně před startovním výstřelem dokázalo vytvořit velmi slušný čas 16:43. Levý proud dosáhl času 15:61. Vlastně, výsledný čas 16:43, je náš nový osobní rekord v této kategorii požárních útoků. Po základním kole jsme pak dosáhli 8 místa a dostali se tak do desítky playoff, kde jsme v rozběhu vyfasovali hned jednoho z favoritů závodu a to Radětice. Nakonec jsme dosáhli času 16:65, což na Radětice nestačilo, jelikož jejich výsledný čas byl 16:47. I tak jsme velmi spokojení se sobotním výsledkem odváželi domů cenných 6 bodů do výsledkové tabulky Brdské ligy. Sobotní soutěž v kategorii mužů vyhrálo družstvo SDH Radětice. Ve stejný den byl zapůjčen náš závodník Pepa Pecka jako strojník do družstva SDH Záborná Lhota, které se v tomto dnu dobojovalo až na krásné druhé místo. K čemuž jim vřele gratulujeme!

Fotodokumentace z akce na našem Google+ profilu

Náš závodní tým byl pro sobotu v obsazení: košík: Milan Farář, savice: Pepa Pecka, stroj: Pavel Hanzelín, béčka: Pepa Vondráček, troják: Standa Nohejl, levý proud: David Šiška, pravý proud: Olda Lípa.

Nedělní deštivé počasí postavilo po losování naše družstvo hned na třetí útok. Pořadatelem bylo SDH Broumy a déšť začal polevovat těsně před startovním výstřelem a náš výsledný čas byl na mokrém terénu nakonec 16:76 s nástřikem levého terče za 15:77 sekund. Tento čas nám bohužel o dvě místa nestačil na playoff a tak jsme obsadili výsledné 12 místo ze zúčastněných 20 mužských družstev. Toto umístění přineslo další 4 body pro naše družstvo a tak jsme momentálně s 15 body na celkovém 18 místě (z 29 mužských družstev) průběžného pořadí v seriálu Brdské ligy 2016. V kategorii mužů nakonec obsadili první místo muži z SDH Líchovy.

Nyní nás čeká přestávka a další dvojkolo 10-11 se bude konat 20-21.8.2016 na hřišti v Radíči a pořadateli budou ČHJ Radíč v sobotu a v neděli bude Brdskou ligu pořádat SDH Křečovice. Pokud se nikdo nezraní a nic nepředvídaného se nestane, tak se i tohoto dvojkola v daném termínu hodláme zúčastnit a pokusit se urvat další body do celkových výsledků a také konečně pokořit hranici a dostat se na čas začínající 15 sekundami.