O víkendu 9-10.7.2016 se naše závodní družstvo zúčastnilo dvojkola Brdské ligy 2016. Tentokráte se závodilo v sobotu i v neděli v areálu Valcha, poblíž obce Chrást. V sobotu, kdy bylo pořadatelem SDH Namnice, jsme startovali jako 15 družstvo z celkem 23 mužských týmů. Podařilo se nám vylepšit čas útoku a výsledný čas byl 16:73 sec., což byl čas levého proudu, který běžel Lukáš Krása. Na pravém proudu pak Radek Švagr dosáhl času 16:31 sec. Tento čas nás celkem dlouho držel v první desítce, která pokračuje po základním kole ve vyřazovacím play off. Bohužel nám toto další zápolení uniklo o jedno místo. Nakonec jsme byli na 11 místě a získali jsme tak cenných 5 bodů do seriálu Brdské ligy.

Náš závodní tým byl pro sobotu v obsazení: košík: Milan Farář, savice: Václav Farář, stroj: Pavel Hanzelín, béčka: Pepa Vondráček, troják: Stanislav Nohejl, levý proud: Lukáš Krása, pravý proud: Radek Švagr.

Fotodokumentace z akce na našem Google+ profilu

V neděli, kdy pořadatelství na stejném místě převzalo SDH Chrást, jsme startovali jako 9 družstvo z celkem 24 mužských. Bohužel nám útok nevyšel a po nepovedeném Lukášově nasazení levé proudnice jsme nakonec útok dokončili, ale dosáhli času 27:67 sec. Pravý, Radkův proud dosáhl času 16:25 sec. S výsledným časem jsme obsadili nakonec 21 místo z celkových 24 družstev mužů. Je to škoda, je třeba více trénovat, abychom mohli začít bojovat s těmi nejlepšími jako jejich plnohodnotní soupeři. Momentálně jsme v průběžném hodnocení na 19 místě z 25 mužských družstev, která se účastní tohoto seriálu. Zatím jsme se zúčastnili tří závodů ze čtyřech konaných. Brdská liga má ještě v plánu osm závodů a tak vše může být jinak.

Náš závodní tým byl pro neděli v obsazení: košík: Milan Farář, savice: Václav Farář, stroj: Pavel Hanzelín, béčka: Martin Lorenc, troják: Stanislav Nohejl, levý proud: Lukáš Krása, pravý proud: Radek Švagr.