☎  607 757 509

O nás

SDH Svaté Pole bylo založeno 20. července 1900. Zakladatelé byli: řídící učitel místní školy pan Václav Walenfels, rolník Josef Pecka, rolník Josef Vopička, učitel Josef Ptáček, domkář František Krákora, mlynář Karel Šrámek. Sbor se rozšiřoval o další členy, nejstarší dochované zápisy z roku 1904, dokládají 33 členů. Roku 1905 se opět rozšířil z řad obyvatel obce Svaté Pole a přilehlé osady Budínek a Lhotka, které spadají pod obec Svaté Pole. Členové podléhali výcviku a ovládání hasičské techniky, což byla hasičská ruční stříkačka. Všichni platili příspěvky a ostatní finance se sháněly v podobě sbírek.

První motorová stříkačka od pražské firmy Smejkal byla pořízena v roce 1933. Sbor ji vlastní dodnes.

Se stavbou hasičské zbrojnice se započalo v roce 1957, její slavnostní otevření proběhlo 31.5.1959 v průběhu let byla několikrát přistavěna.

V roce 1970 má Sbor 66 členů.

SDH Svaté Pole má k 1.1.2024 100 členů, z toho 39 dětí.

Naše sdružení dobrovolných hasičů má vlastní zásahovou jednotku JP5, tato je připravena řešit běžné hasičské výkony a zásahy, spolupracujeme s profesionální hasičskou jednotkou Dobříš.

Mezi činnosti patří kromě hasičské činnosti také prospěšná činnost (Členové Sboru dobrovolných hasičů Svaté Pole provádí veřejně prospěšnou činnost pro obec a okolí. Jedná se o různé práce, jako jsou prořezy stromů, které ohrožují obyvatele, nebo různé brigády zvelebující obec Svaté Pole a její okolí.), sportovní činnost (SDH Svaté Pole není jen pravidelným účastníkem sportovních akcí v hasizmu, ale i aktivním pořadatelem těchto akcí. Jedná se o hasičský útok s použitím hasičské techniky a také překážkový běh. Sportovních klání z hasičského rezortu se zúčastňujeme s několika družstvy včetně dětského/mládeže a ženského hasičského družstva.). V neposlední řadě i kulturní činnost (SDH Svaté Pole pořádá pro obyvatele obce různé kulturní a zábavné akce, např. tradiční hasičský ples, různé akce pro děti, rozsvěcení vánočního stromečku, stavění májky a předváděcí akce hasičské techniky pro děti.)