☎  607 757 509

Zásahová jednotka

Zřizovatelem zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů je obec Svaté Pole, jednotka je zařazena do V. stupně jednotek požární ochrany. V současnosti má jednotka 11 členů, kteří procházejí pravidelnou odbornou teoretickou i praktickou přípravou. Účastní se kurzů velitelů zásahu, strojnických kurzů a kurzů obsluhy motorových pil. Každoročně jsme aktivní na prověřovacím cvičení 29. požárního okrsku. Zásahy jednotky vyplývají z vybavenosti jednotky a její místní působnosti.  Z větší části jsou tvořeny technickými činnostmi (např. odstraňování spadlých stromů, nalomených větví, úklid), ale vyskytují se i zásahy u požárů (např. požáry pole při sklizni obilí, zahoření stromu po pyrotechnice, zahoření sazí v komínu apod.), kdy spolupracujeme a vypomáháme ostatním JSDH i jednotkám HZS na místě zásahu. Dále jsme se uplatnili při spolupráci s Krajským asistenčním centrem pro uprchlíky a to dopravní činností.

Technika jednotky:

• DA L1Z  Ford Transit s radiostanicí
  • přenosná motorová stříkačka PS12 uložená v přívěsném zásahovém vozíku s příslušenstvím
  • plovoucí čerpadlo Poseidon
  • motorová pila Husquarna 450

Seznam členů:

Velitel jednotky:              Landa Martin Ing.

Velitel družstva:              Mařík Miroslav

Strojníci:                         Farář Milan