Letošní letní soustředění mladých hasičů, jsme zahájili již ve středu 26.6.2019. Opět, stejně jako minulý rok jsme vyrazili do Věšína, ale tentokrát jsme s sebou vezli kola.

Na čtvrtek byl naplánován okruh kolem Padrťských rybníků. V lese naštěstí bylo vedro snesitelnější, a proto jsme ujeli 27 kilometrů, které jsme si zpestřili koupáním v Nepomuku. Po cestě do Nepomuku si děti zkoušeli vázat uzle a trénovala se teorie z hry Plamen. Strava jsme zajistili formou balíčků. Do tábora jsme dorazili unavení, a kromě jednoho karambolu, kdy jeden z našich mladých hasičů spadl z kola ve chvíli, kdy stál (pravděpodobně únavou). Kromě tohoto proběhlo všechno v naprostém pořádku.

Páteční trasa vedla přes Hutě pod Třemšínem do Rožmitálu, během cesty děti opět trénovali teorii hry Plamen. Větší část odpoledne jsme strávili na koupališti v Rožmitále, kde jsme obědvali velmi dobrý řízek. Cesta zpět z Rožmitálu přes kopec kolem Sobenského rybníku do Bukové mohla být kratší, ale bazén v kempu byl příjemnou odměnou.

Oba dva dny bylo soustředění mladých hasičů zajišťováno technickou podporou, kterou prováděla Lucie Mikšovská, která za námi jezdila všude autem a převážela vše potřebné, včetně proviantu a zabezpečení soustředění. 

V sobotu dopoledne děti měli v lese připravenou trasu, kde museli ve skupinkách luštit tajenky s indicií a na konec z nich vyluštit správný odznak specializace z hry Plamen. Odpoledne běželi mladí hasiči tu samou trasu, ale po jednom, ve formě orientační běhu, kde si do kartiček dávali razítka, která byla po celé trase. Večer jsme si v kempu opekli buřty a na závěr soustředění jsme dětem uspořádali diskotéku.

V neděli jsme se ještě stihli vykoupat v bazénu, sbalit všechny věci, rozdat ceny za soutěže a po obědě jsme jeli domů.

Soustředění se účastnilo 12 dětí a 6 dospělých. 

Vedoucí mládeže, Jiřina Lorencová