V sobotu 1. 10. 2016 se družstvo mladých hasičů zúčastnilo prvního kola soutěže Plamen 2017. Soutěž se konala v Sedlčanech na stadionu Taverny.

Po příjezdu se družstvo zaregistrovalo a vylosovalo si startovní číslo 19. Následovala prohlídka trati a poučení od vedoucích o jednotlivých úsecích, předávkách a podobně. První disciplínou byla štafeta CTIF. Naše děti dosáhly času 103,87s a obsadili 9. místo. Následovalo přestavění dráhy na štafetu 4x60m. V této disciplíně bylo dosaženo dvou vyrovnaných časů: 68,46s a 71,25s. Za tento čas nám patřilo rovněž 9. místo. Celkově se družstvo v soutěži umístilo na 9. místě. Je to velice pěkný výsledek a zároveň povzbuzení do dalších soutěží.

Velké poděkování patří všem vedoucím, rozhodčím a hlavně rodičům za trpělivost při nácviku s dětmi. Po příjezdu domů bylo uspořádáno malé posezení před restaurací Na Chmelnici s opékáním buřtů. Po celý den nás provázelo slunečné počasí, které atmosféru ještě vylepšilo.

Další soutěž čeká děti 26. listopadu v tělocvičně HZS Příbram. Věříme, že se děti na soutěž připraví stejně dobře a opět se probojují do první desítky.

Velitel SDH Svaté Pole Josef Pecka