V neděli 5. 7. 2015 se naši hasiči zúčastnili slavnostního otevření rodinného penzionu Statek rodiny Hoffmanových. Penzion je postaven v místech, kde do roku 1959 stála první hasičská zbrojnice. Byli jsme proto požádáni o provedení slavnostního křtu historickou stříkačkou z roku 1933. Křest provedli místní hasiči v historických uniformách, nejstarší bílá uniforma je z roku 1911 a je rodinou památkou p. Josefa Pecky. Její cena tehdy byla 11 korun. Po úvodním proslovu p. Hoffmana a starosty obce p. Šimonovského přišel na řadu samotný křest. Všemu přihlíželo několik desítek místních občanů. Všichni jsme pak byli pozváni k prohlídce penzionu a malému občerstvení. Této akce se zúčastnilo 12 členů sboru. Děkujeme rodině p. Hoffmana za pozvání na tuto akci a zároveň přejeme hodně spokojených zákazníku.

Fotogalerii z akce naleznete zde na našem Google+ profilu

Foto/video Martina Volfová a Michaela Landová

J.Pecka – Velitel SDH Svaté Plole