V pondělí 17. srpna 2015 se stala kuriózní nehoda poblíž Svatého Pole. Do Svatopolského rybníka vjel z blíže neznámých důvodů mladý muž s vozidlem. Nehoda se stala za deštivého počasí v první zatáčce směrem od Svatého Pole. Verzí o přesném důvodu nehody na internetu koluje mnoho. Nicméně se jednalo údajně o manévr při vyhýbání se zvířeti či ptáku na vozovce, která je v těchto místech úzká. Na nehodě je kuriózní to, že řidič dobrzdil na kraj rybníka, pak z vozidla stihl vystoupit a vytáhnout klíče ze zapalování, pak teprve vozidlo sjelo do rybníka. Než se automobil zcela potopil skončil daleko od břehu.

Na pomoc museli přijet potápěči od hasičů z Prahy se speciálním vozidlem obsahující speciální vybavení včetně barokomory. Potápěči za pomocí speciálních nafukovacích vaků auto přizvedli a následně ho člunem přitáhli ke břehu. Akci dokončil speciální hasičský vůz, který vozidlo vytáhl na břeh. Celá akce byla složitá a trvala několik hodin. Naše jednotka SDH byla k tomuto povolána z důvodu řízení a odklonu dopravy mezi obcemi Svaté Pole a Budínek. Po celou dobu akce byla silnice mezi Svatým Polem a přilehlou obcí Budínek uzavřena. Akce začala krátce po 16 hodině a byla úspěšně ukončena vytažením vozidla v 19.30 hod. Za náš SDH Svaté Pole se zúčastnilo 6 členů s výjezdovým vozidlem.

Fotodokumentaci a krátké video můžete prohlížet na našem profilu Google+
Snímky byly pořízeny telefony za snížené viditelnosti, omluvte kvalitu.